Mood-app geeft tevredenheid een gezicht

Het is voor organisaties sinds kort mogelijk om direct online inzicht te krijgen in de relatie medewerker-cliënt. Die relatie speelt vooral bij persoonlijke zorg aan huis, zoals kraam- of thuiszorgorganisatie een grote rol in de klantbeleving. Bent u als manager altijd al benieuwd geweest of de cliënt wel tevreden is met de medewerker die hij van uw organisatie krijgt toegewezen? Dan kunt u dat nu via een door ons ontwikkelde mood-app achterhalen. De mood-app die we daarvoor samen met een zorgorganisatie hebben ontwikkeld, stelt zowel cliënt als medewerker dagelijks in staat zijn tevredenheid in te voeren.

U of de planner krijgt een zgn. dashboard waarmee hij de tevredenheid kan monitoren en direct kan ingrijpen in de bezetting indien nodig. De mood-app is ingebouwd in een zgn. corporate communicatie app, een soort intranet dus. Daarin kunt u ook nieuwsberichten kwijt en alle relevante adressen voor uw medewerkers up-to-date houden.

communicatie

De corporate communicatie app is geschikt voor grote zorgorganisaties met 250+-medewerkers en heeft ook een social-knop waarmee teams met elkaar hun berichten uitwisselen. Juist nu medewerkers steeds minder op locatie van de werkgever komen en zelfstandig hun functie verrichten, is het van belang om hen de mogelijkheid te geven tot sociale uitwisseling. De mood-module is er niet om de werknemer te controleren maar hem of haar de mogelijkheid te geven om signalen naar de organisatie te geven over de eigen tevredenheid en die van de cliënt.

Voor het opzetten van een project voor de implementatie van de mood app in uw organisatie, is de aanvraag van ESF-subsidie mogelijk (zie ander artikel van deze nieuwsbrief).

Interesse? Neem dan z.s.m. contact op met Jan-Paul Röst via janpaul.rost@wiseup.nl  of met Inge Willems via inge.willems@wiseup.nl

Hoe zelfsturend is mijn team?

lars“De sfeer in het team is goed”. “We werken goed met elkaar samen”. “We hebben respect voor elkaar en laten elkaar uitpraten”. “We willen er echt samen iets moois van maken”. Kortom het team geniet van de vrijheid van zelfsturing.

Maar hoe werkt een team eigenlijk? Hoe komt het dat een team effectief is of juist niet? Daar hebben veel medewerker nog nooit over na hoeven denken en anders zeker niet zo bewust. Dus in hoeverre kunnen we dat van medewerkers verwachten. Teams moeten hierbij een handje worden geholpen.  

Om dit te realiseren hebben wij de zelfsturingscan voor teams ontwikkeld. Deze scan helpt teams enorm om inzicht te krijgen in de belangrijkste factoren die van invloed zijn op de zelfsturende van het team, denk hierbij aan zaken als: In hoeverre voelen wij ons een team? Hoe gaan wij om met assertiviteit? Geven wij wel goed feedback aan elkaar? Kunnen wij omgaan met tegen slagen?

Het innovatieve zit niet in het vorm waarop deze scan wordt vormgegeven want er zijn al veel persoonlijkheidstesten en vragenlijsten. Wel innovatief is de manier waarop teams de resultaten tot zich krijgen. Want ook je instrument moet aansluiten bij de principes van zelfsturing.

Elke manager of coach die zelfsturende teams begeleidt, merkt dat de zelfsturing tussen teams enorm verschilt en er binnen vrijwel alle teams verbetering mogelijk is. Dit is niet zo gek want er wordt iets heel nieuws gevraagd van teams en hun leden. Medewerkers moeten nieuwe competenties ontwikkelen, en leren kijken naar de prestaties van het team als geheel. Waar men zich voorheen voornamelijk druk moest maken over het eigen functioneren, is het nu dus ook van belang je druk te maken over het functioneren van je andere teamleden. Want als zelfsturend team sta je samen voor een uitdaging.

Met de zelfsturingscan geven we teamleden handvatten om aan de zelfsturing te werken. Dit doen we door:

  • Teams op een begrijpelijke manier inzicht te geven in de karakteristieken van hun eigen team.
  • Teams op micro niveau tips te geven wat ze kunnen verbeteren zodat ze kleine stapjes kunnen nemen die behapbaar zijn. Denk bijvoorbeeld aan wisselend voorzitterschap in teamvergaderingen.
  • Teams aan te moedigen om zelf oplossingen te bedenken.
  • Teams zelf een plan van aanpak te laten maken om de zelfsturing te verhogen. Dit proces kan ondersteund worden door middel van coaching.

De zelfsturingsscan is al bij meerdere teams uitgezet. De reacties vanuit het team en van de managers waren zeer positief. De managers gaven aan dat ze de teams herkenden in de resultaten en dat zelfsturing nu veel meer een geladen begrip geworden is binnen de teams. De teams gaven aan er echt iets mee te kunnen en het gesprek samen aan te gaan.

Probeer zelf nu ook geheel vrijblijvend en kosteloos de zelfsturingstest uit bij één van uw teams. Interesse? Neem dan z.s.m. contact op met Lars Damen via lars.damen@wiseup.nl of met Inge Willems via inge.willems@wiseup.nl

Duurzame inzetbaarheid

Of het nu gaat om robotisering, digitalisering, flexibilisering: het heeft impact op de eisen die organisatie stellen aan hun medewerkers. Om ervoor te zorgen dat medewerkers inzetbaar blijven binnen of buiten uw organisatie stelt het Europees Stimulerings Fonds een subsidie beschikbaar voor de duurzame inzetbaarheid van medewerkers. U kunt ook gebruik maken van zo’n subsidie. Onze ervaring leert dat het project de meeste kans heeft wanneer het direct na openstelling van het fonds op 14 november wordt ingediend. Bedrijven en (overheids-)instellingen ontvangen de subsidie om een externe adviseur in te huren. Wise up Consultancy heeft jarenlange ervaring ten aanzien van dit soort projecten.

mobiliteit

Wise up heeft projecten en onderzoek geleid ten aanzien van mobiliteit op de arbeidsmarkt, projecten ten aanzien van leven lang leren, het trainen van medewerkers, het ondersteunen van scholingstrajecten et cetera en voldoet aan de eisen die ESF stelt aan de adviseur die wordt ingehuurd.

De betreffende subsidie geldt voor adviestrajecten van minimaal € 12.000 en maximaal € 20.000. U ontvangt 50% subsidie (dus maximaal € 10.000). De aanvraag moet worden gedaan tussen 14 november 09:00 uur en 25 november 17:00 uur. Er geldt het principe wie het komt wie het eerst maalt.

De projecten die in aanmerking komen, moeten betrekking hebben op 1 van de onderstaande thema’s:

  • een bedrijfs- of organisatiescan;
  • een periodiek onderzoek duurzame inzetbaarheid werknemers;
  • gezond en veilig werken;
  • leercultuur voor werknemers;
  • aanpassen organisatie van het werk in dialoog met medewerkers;
  • interne en externe mobiliteit, inclusief het stimuleren naar ondernemerschap;
  • flexibele werkcultuur;

Wilt u deze kans verzilveren dan kunnen wij u daarmee helpen. Wij ondersteunen u gratis bij het indienen van de aanvraag. Interesse.. Neem dan z.s.m. contact op met Lars Damen via lars.damen@wiseup.nl of met Inge Willems via inge.willems@wiseup.nl

Meet & Greet WSP Noordoost-Brabant groot succes

Op 22 september jl. organiseerde WSP Noordoost-Brabant bij CHV Noordkade in Veghel een bijeenkomst over de toekomstige arbeidsmarkt. Inge Willems van Wise up wordt ingezet als de coördinator voor dit WSP. Deze Meet& Greet, bedoeld voor ondernemers en HR-professionals, trok in totaal zo’n 170 deelnemers waarvan ruim 120 werkgevers afkomstig van 90 verschillende bedrijven.

Trendwatcher Ruud Veltenaar schetste een beeld van de toekomst aan de hand van economische en technologische trends. Ecologisch, spiritueel en technologisch staan ons grote veranderingen te wachten. Ook sprak hij over de gevolgen van deze trends voor het personeelsbeleid.  Mede ingegeven door de verwachte spirituele crisis zal Human Resource Management in de toekomst plaats (moeten) maken voor Human Being Management. In deze filosofie staat de werknemer als mens centraal, niet alleen zijn resources. Human Being Management vraagt wel om een andere vorm van leiderschap en personeelsmanagement.

De deelnemers werden aan de informatietafels bijgepraat over actuele onderwerpen zoals de quotumregeling, duurzame inzetbaarheid en het sectorplan Noordoost-Brabant. Tijdens de Meet&Greet werd ook de nieuwe website van WSP Noordoost-Brabant gelanceerd. Deze vernieuwde website draagt bij aan een nog betere dienstverlening aan werkgevers.

Gebruikte bron o.a. : www.agrifoodcapital.nl/nieuws

www.WSPnoordoostbrabant.nl